Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të shiut dhe borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -2 deri 2 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 3 deri 10 gradë celcius.

 

 

Deri të shtunën moti pritet të jetë me vranësira dhe i ftohtë, ndërsa të dielën do të ketë përmirësim dhe rritje të temperaturave ditore.


MË SHUME NGA Rajoni