COVID-19, Greqia shënon 44 viktima ndërsa Serbia me 16

COVID-19, Greqia shënon 44 viktima ndërsa Serbia me 16

Një tjetër 79 vjeçar ndërroi jetë ditën e sotme në Greqi si pasojë e koronavirusit duke e çuar numrin total në 44.

Ai ishte i shtruar në spitalin e Bodosakeio në Ptolemais.

Në të gjithë vendin deri më tani regjistruar 1212 persona të infektuar.

Ndërsa në Serbi janë regjistruar 3 viktima të tjera brenda 24 orëve ku gjithsej janë 16.

Autoritetet deklarojnë se janë regjistruar dhe 44 raste të reja duke e çuar numrin total në 785 të infektuar në të gjithë vendin.