Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë i ngrohtë dhe me diell me erë në drejtim verior.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej -2 deri gjashtë gradë celsius ndërsa temperatura ditore nga 14 deri 25 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë i ngrohtë dhe me diell ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 23 gradë celsius.

Nga dita e shtunë moti do të jetë me më shumë vranësira. Gjatë ditës së diel pritet të ketë reshje të shiut, kryesisht në pjesën jug-lindore të vendit./