Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me reshje të shiut dhe bubullima të kohëpaskohshme. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar, nga drejtimi verior.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 4 deri 13 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 15 deri 23 gradë celcius

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë me vranësira dhe reshje të shiut. Përmirësim pritet nga java e ardhshme.