Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me periudha me diell dhe reshje lokale të shiut. Pasdite do të ketë kushte për shi të rrëmbyeshëm dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 7 deri 12 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 19 deri 24 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet të vazhdojnë reshjet e shiu dhe fryrja e erës.