39 të vdekur dhe 1,237 raste me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

39 të vdekur dhe 1,237 raste me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,237 raste pozitive me COVID-19 nga 3,200 testime të kryera.

39 pacientë të infektuar kanë vdekur, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë.

Ndërkaq, 748 persona janë shëruar.

Raste aktive janë 20,035.


MË SHUME NGA Rajoni