Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Në mëngjes moti do të jetë i ftohtë, ndërsa nëpër luginat e vendit do të ketë mjegulla.

Do të fryjë një erë e lehtë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -7 deri në 2 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 8 deri në 15 gradë celsius