Moti sot në Maqedoninë e Veriut, i vranët dhe me reshje shiu

Moti sot në Maqedoninë e Veriut, i vranët dhe me reshje shiu

Moti sot do të jetë i vranët, ndërsa gjatë pasdites do të ketë kushte për reshje të shiut. Në pjesën malore në veri-perëndim reshjet do të jenë në formë të borës.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë nga -5 deri në tre gradë celsius, ndërsa temperatura ditore nga shtatë deri 15 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, i vranët dhe me kushte për reshje të shiut gjatë pasdites, ndërsa temperatura maksimale do të arrijë deri në tetë gradë celsius.


MË SHUME NGA Rajoni