Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të pjesës jugore të vendit, transmeton Telegrafi.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri në 5 gradë, ndërsa temperaturat maksimale prej 17 deri në 22 gradë celsius.

Nesër moti pritet të ftohet, ndërsa do të ketë edhe reshje lokale të shiut.