Kroacia tregon veten ndaj Skocisë

Kroacia tregon veten ndaj Skocisë

Kroacia e ka fituar ndeshjen e fundit të Grupit D. E ka mposhtur Skocinë me rezultat 3-1.

 

Nikola Vlasic në minutën e 17-të, Luka Modric në atë të 62-të dhe Ivan Perisic në atë të 77-të kanë realizuar për kroatët. Golin e vetëm për skocezët e ka shënuar Callum McGregor në minutën e 42-të.