Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim të veriut, transmeton Telegrafi.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri në 13 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 18 deri në 26 gradë celsius.

Në ditët e ardhshme moti do të jetë i qëndrueshëm me temperaturë maksimale deri në 35 gradë celsius.