Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohët me temperatura mbi 40 gradë celsius, transmeton Telegrafi.

Do të fryjë një erë e lehtë në drejtime të ndryshme.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 22 gradë, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 32 deri në 42 gradë celsius.

Autoritetet kompetente bëjnë thirrje që të respektohen rekomandimet kundër valës së nxehtë.