Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Sharr Travel

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe i freskët, transmeton Telegrafi.

Pasdite, sidomos në pjesën veriore të vendit do të ulen vranësirat. Gjithashtu do të fryjë erë e përforcuar nga drejtimi veior.

Temperaturat maksimale do të jenë në interval prej 12 deri 18 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me periudha me diell dhe vranësira.