Më shumë se 18 mijë të infektuar me Covid-19 në Serbi
Rajoni dhe Bota

Më shumë se 18 mijë të infektuar me Covid-19 në Serbi

Në 24 orët e fundit në Serbi janë konfirmuar 18,006 raste të reja me koronavirus, që është shifër rekord nga gjithsej 39,740 mostra të testuara.

26 persona të tjerë vdiqën si pasojë e virusit.

Aktualisht janë 109 pacientë me koronavirus me aparate respiratore.


MË SHUME NGA Rajoni dhe Bota