Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Rajoni dhe Bota

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira. Gjatë mbrëmjes në pjesën perëndimore të vendit do të ketë kushte për reshje të borës.

Do të fryjë një erë e lehtë në drejtim nga pjesa perëndimore.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga -9 deri në -1, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin nga 3 deri në 12 gradë celsius.