Sevilla prezantonTanguyn që e mori nga Bayern
Rtklive
Sport

Sevilla prezantonTanguyn që e mori nga Bayern

Uran Krasniqi/RTKLive

Tanguy Nianzou nuk është më pjesë e Bayern Munich. Ka Sevilla që e ka prezantuar si të sajin futbollistin.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi, përmes një njoftimi.

Shuma e këtij transferimi ishte 20 milionë euro.

Pavarësisht se dikur kishte shkëlqyer te Akademia e PSG-së dhe më vonë kishte pasur një fillim të mirë te Bayern, lojtari kohëve të fundit nuk kishte hapësirë të mjaftueshme te klubi gjerman. 

Francezi bëhet nënshkrimi i katërt i sezonit te klubi spanjoll. 


MË SHUME NGA Sport