Xavi mesazh Barçës: Mos i shitni De Jong-un dhe Ter Stegen
Sport

Xavi mesazh Barçës: Mos i shitni De Jong-un dhe Ter Stegen

Fatmir Bytyqi /RTKlive

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka kërkuar nga drejtuesit e klubit të tij, që të mos i shesin Frenkie de Jong dhe Marc-Andre Ter Stegen, raportojnë mediat spanjolle.

Klubi katalonas është duke menduar t’i shesë disa lojtarë në mënyrë të gjenerojë të ardhura pas dështimit në Ligën e Kampionëve.

‘Blaugranat’ po mendojnë të shesin De Jong dhe Ter Stegen nga të cilët Barcelona mendon të përfitojë 80 milionë euro.

Megjithatë, të dy lojtarët ende janë pjesë e planeve të Xavit, i cili ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të mos i shesë De Jong-un dhe Ter Stegen.


MË SHUME NGA Sport