Dortmund fiton nga Augsburg në një ndeshje me shumë gola
Sport

Dortmund fiton nga Augsburg në një ndeshje me shumë gola

Uran Krasniqi/RTKLive

Në një ndeshje ku janë shënuar shtatë gola mes Borusia Dortmund dhe Augsburg fitues ka dalur skuadra nga Dortmundi.

Rezultati përfundimtar ka qenë 4-3. 

Bellingham (29'), Schlotterbeck (42'), Bynoe-Gittens (75') dhe Reyna (78') kanë realizuar për "milionerët". 
Maier (40'), Demirovic (45+1) dhe Colina (77') kanë shënuar për Augsburg. 

Gjatë ndeshjes ndodhi edhe debutimi i Sebastian Haller, i cili fitoi betejën me sëmundjen e keqe dhe luajti minutat e para zyrtare me verdhezinjtë e Terzic, me tifozët që shpërthyen në ovacione në momentin që sulmuesi nga Bregu i Fildishtë zbriti në fushë.

Dortmundi pas fitores kalon në vendin e gjashtë me 28 pikë, derisa Augsburg në vendin e pesëmbëdhjetë me 15 pikë. 


MË SHUME NGA Sport