Pedri i jep fitoren e radhës Barcelonës
Sport

Pedri i jep fitoren e radhës Barcelonës

Uran Krasniqi/RTKLive

Barcelona e ka vazhduar serinë e fitoreve. Fitorja e sontme ndaj Getafes ishte e gjashta radhazi.

Skuadra e Xavit ka fituar me rezultat 1-0 në ndeshjen e javës së 18-të në La Liga që u zhvillua në "Camp Nou".

Pedri shënoi golin e vetëm të ndeshjes në minutën e tridhjetë e pestë të ndeshjes, kur Raphinha dërgoi një asistimi të mrekullueshëm nga e majta në zonë. 

Pjesa e dytë nuk prodhoi shumë mundësi shënimi dhe me këtë epërsi të Blaugranëve përfundoi ndeshja.

Kjo fitore e dërgon skuadrën e Xavi gjashtë pikë para Real Madridit, që përballet më vonë me Athletic Bilbao .

Që nga disfata 3-0 ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve në tetor, Barcelona nuk ka humbur asnjë ndeshje. 


MË SHUME NGA Sport