Dorëzohet Lepizig, Gvardiol drejt Realit
Sport

Dorëzohet Lepizig, Gvardiol drejt Realit

F.Bytyqi/RTKLive

Klubi gjerman, RB Leipzig duket se është dorëzuar në garën për të mbajtur në skuadër mbrojtësin kroat Joshko Gvardiol.

Sipas ‘Fichajes’, RB Leipzig e ka pranuar faktin se nuk mund të mbajë mbrojtësin, i cili është objektiv i klubit të madh spanjoll, Real Madrid, skaudër kjo që synon ta blejë kroatin gjatë kësaj verë.

Gvardiol ka treguar formë mjaft të mirë viteve të fundit duke ndezur interesimin e top-klubeve si Chelsea, Liverpool dhe Manchester City.

Por, siç raportohet, Real Madridi ka hyrë fuqishëm në garë për Gvardiol të cilin e dëshiron ta ketë në skuadër për sezonin e ardhshëm.


MË SHUME NGA Sport