Shqiptarja shembull suksesi në Norvegji
   Kuriozitete

Shqiptarja shembull suksesi në Norvegji

Ju prezantojmë njërën nga femrat më të suksesshme shqiptare në Skandinavi. Yllka Neziri kohë më parë hapi restorantin në qytetin turistik Sandefjord. Restoranti i saj është tani vendtakimi qendror në këtë qytet.

Yllka Neziri është edhe politikane e njohur në komunën e saj, njëra ndër reprezentueset kryesore (asambliste komunale e partisë HØYRE) të partisë që po qeverisë në Norvegji.

Trimëria dhe guximi i saj u pasqyrua me këto foto tejet atraktive, në vendet më të vizituara në Norvegji, Preikestolen dhe Kjeragbolten.

A është kjo selfia më e rrezikshme shqiptare?


Edhe pse shumë e angazhuar ajo gjen kohë edhe për familje dhe organizime festive kombëtare.
Këtu një foto duke i shëtitur prindërit në bukurit natyrore të Norvegjisë./Kosovalb.com

Yllka dhe bashkëshorti i saj, Lulzim Neziri, janë taksapaguesit më të mëdhenj në këtë komunë, tani të njohur edhe si milioner të kësaj komune. Sukseset e tyre shpesh prezantohen edhe në mediumet norvegjeze.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa