Malisheva bëhet edhe me një objekt të ri shkollor

Malisheva bëhet edhe me një objekt të ri shkollor

Malisheva do të bëhet edhe me një objekt të ri shkollor.

Kështu ka njoftuar ministri në detyrë i Arsimit, Shyqiri Bytyqi.

Ai përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se më në fund u bë realitet edhe një premtim i tij, ndërsa është lutur që ky projekt të mos përdoret për fushatë elektorale.

Ky është njoftimi i tij i plotë:

Të nderuar qytetarë të Malishevës, sot u realizua premtimi im elektoral se Malisheva e shumë të bëmave për atdhe e liri, Malisheva e brigjit tonë të madh po bëhet edhe me një shkollë fillore dhe të mesme të ulët me çka kapacitetet e qytetit tuaj po rriten ndjeshëm!

Sot ndjehem mirë edhe pse në mungesë e i privuar nga festa e hapjes së siparit të punimeve, meqë eksponentë të ndryshëm në ligështimin e tyre bëjnë gafa përuruese qoftë edhe pa drejtuesin e dikasterit apo premtuesin elektoral të projektit!

Kisha dashur shumë që ky përurim të mos të kishte të bënte as me fushata elektorale e as me imitime autoritetesh, sepse mrekullisht objekti modern i shkollave si kjo që sot ka filluar të ndërtohet tek ju është thjeshtë detyrim ndaj brezit të ri i cili sot është veçse etje diturie dhe nesër uroj të bëhet si pari shpatulla shoqërie!

Urime Malishevë shkollarë e gëzofshi objektin e ri!


MË SHUME NGA Nacionale