Binjaket po “pushtojnë” botën e modës

Binjaket po “pushtojnë” botën e modës

Nëse nuk ke një stil të veçantë, atëherë vështirë të quhesh një supermodele. Por nëse ke një binjake, atëherë është një lajm i shkëlqyer.

Binjaket gjermane Inka dhe Neele Hoeper, 25 vjeçe, ishin të përzgjedhurat për të veshur fustanet Elizabethan e kjo gjë po ndodh shpesh së fundmi. Ato zbuluan për “Daily Mail” se qëndrojnë aq pranë njëra-tjetrës sa nuk kanë pasur kurrë një të dashur.

“Shumë njerëz thonë se jemi shumë të çuditshme. Trupat tanë lëvizin së bashku, ne mendojmë njësoj, përfundojmë fjalitë e njëra-tjetrës dhe kemi të njëjtat ëndrra”, shprehen binjaket gjermane.

Këto janë disa nga detajet që i bëjnë edhe më të kërkuara binjaket në industrinë e modës, ndërsa ato kanë me milionë ndjekës në llogaritë e tyre në rrjetet sociale.

Më poshtë mund të shihni edhe binjake të tjera të cilat kanë pasur sukses në rrjetet sociale e më pas edhe në modë.

Andrea dhe Brittany

Elisha dhe Renee Herbert

Kelsey dhe Baylee Soles

Gülcan dhe Sahinur

Shannon dhe Shannade

Amalie dhe Cecilie Moosgaard Nielsen

Inka dhe Neele Hoeper