Drogë me vlerë 20 milionë paund gjendet brenda mishit të ngrirë
Sharr Travel

Drogë me vlerë 20 milionë paund gjendet brenda mishit të ngrirë

Më shumë se 200 kg kokainë është gjetur e paketuar brenda mishit të ngrirë vendosur në rimorkion e një kamioni.

Droga me vlerë mbi 20 milionë paund u gjet e mbështjellë me mish të ngrirë.

Lënda narkotike u zbulua pasi një kamion u ndalua dhe kontrollua në Essex pasi mbërriti nga Hook i Holandës të hënën.

Shoferi i kamionit, 48-vjeçari Robert Tromp nga Hillegom është arrestuar me akuzën për përpjekjen për të importuar drogë të klasit A.

Ai doli në gjykatën e Colchester Magistrates dhe do qëndrojë në paraburgim deri në datën e re të gjyqit të tij në 12 dhjetor.