Kalon mes shtëpive, ja pamjet e ortekut në Itali
Sharr Travel

Kalon mes shtëpive, ja pamjet e ortekut në Itali

Veriu i Italisë është përfshirë nga reshje bore të dendura prej disa ditësh.

Sot rreth orës 12:30 në Val Martello një zonë në kufi me Zvicrën dhe Austrinë ka rënë një ortek i fuqishëm.

I pandalshëm, orteku merr gjithçka çfarë gjen përpara. Oretuku kalon mes për mes shtëpive turistike të Val Martellos.

Këto janë pamjet e ortekut: