Jashari viziton konsullatën e Kosovës në Stuttgart
Sharr Travel

Jashari viziton konsullatën e Kosovës në Stuttgart

Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë me dije se ka vizituar konsullatën e Republikës së Kosovës në Stuttgart të Gjermanisë.

Me këtë rast, ai ka falënderuar diplomatët e Kosovës, të cilët sipas tij janë duke krijuar ura të bashkëpunimit

“Sot, vizitova konsullatën e Republikës së Kosovës në Stuttgart, me të cilët diskutuam gjerë e gjatë dhe i falënderova për organizimin e ceremonisë zyrtare të ndarjes së donacionit, kamionë për zjarrfikësit e njësisë në Skenderaj. Faleminderit konsullatës tonë në Stuttgart, diplomatëve tonë, të cilët po krijojnë ura bashkëpunimi për institucionet tona”, ka shkruar Jashari në llogarinë e vet në “Facebook”.

Image may contain: 4 people, people smiling, people sitting and indoorImage may contain: 4 people, people smiling, people sitting, suit and indoor