Digjet një objekt në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë
Sharr Travel

Digjet një objekt në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë

Një zjarr ka shpërthyer para pak çasteve në një objekt në rrugën “Fehmi Agani” në Prishtinë, 

Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar zjarrin që është jo shumë larg një trafoje të energjisë elektrike.

Shaban Kremeni, zëvendës i shefit të ndërrimi, tha për EkonomiaOnline se me të marr lajmin për zjarrin në këtë objekt, kanë dal në vendin e ngjarjes për shuarjen e tij.

Ai tha se është djeg një serë e Hortikulturës por që nuk e din ende shkaktarin e zjarrit.

“Nuk e dimë shkaktarin, por na kanë thënë që po djegien serat e lulishtes por nuk e dimë cili është shkaktari. Për momentin jemi të fokusuar në shuarjen e zjarrit”, tha ai.

Zjarrfikësit arritën që të shuajnë zjarrin dhe të vënë nën kontroll situatën.