Një burrë vesh një disk gjigant, për shkak të koronavirusit

Një burrë vesh një disk gjigant, për shkak të koronavirusit

Qytetari italian ka përzgjedhur një veshje të çuditshme dhe kreative që të mbrohet nga koronavirusi.

OBSH e ka shpallur tashmë koronavirusin si pandemi, shkruan The Sun.

In a clip shared to Twitter on Wednesday, he strolls along the streets of Rome wearing a giant disc in an attempt to enforce social distancing amid the global outbreak

Deri më tani koronavirusi në Itali ka marrë jetën e 827 personave si dhe ka infektuar 12 mijë e 462 persona, që është vendi me më shumë të prekur pas Kinës.

The map above shows a comparison between Italy and the UK. The red part of the graph shows the rise in death toll in Italy in comparison to the blue part of the graph that shows the UK

Numri i përgjithshëm i të prekurve nga koronavirusi në nivel global ka arritur 125000, ndërsa numri i të vdekurve ka arritur në 4000 që nga Dhjetori kur edhe ishte shfaqur për herë të parë.

Sipas OBSH-s, këshillohet që të mbahet distancë së paku 1 metër  në mes të njerëzve me qëllim shmangien nga stërpikja eventuale nga teshtimat e të tjerëve.

An empty street due to the Covid-19 coronavirus outbreak in Alzano Lomabardo last week

Burri Italian ishte parë në një market me veshjen e tij karakteristike dhe ishte pyetur nëse kjo do të mbronte në koronavirusi. 

Ai po ashtu shihet në një klip të shpërndarë në twitter duke ecur rrugëve të Romës ku kishte veshur një disk gjigantë me qëllim imponimi e distancës me personat tjerë.


MË SHUME NGA Kuriozitete