Haskuka shkarkon nënkryetarin dhe tre drejtorë të LDK-së
Sharr Travel

Haskuka shkarkon nënkryetarin dhe tre drejtorë të LDK-së

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka që vjen nga Lëvizja Vetëvendosje, të premten ka shkarkuar 4 zyrtarët e lartë komunalë që kanë përfaqësuar LDK-në në ekzekutivin lokal.

Burime brenda LDK-së kanë konfirmuar për Kohën se nënkryetari i Komunës, Eshref Memaj, drejtori i Urbanizmit, Fatmir Memaj, drejtori i Mirëqenies Sociale, Fejzë Kabashi dhe drejtori i Bujqësisë, Egzon Elshani janë liruar nga detyrat e deritanishme në qeverinë lokale.

“Nuk ka pas ndonjë arsye të veçantë, por mocioni ndaj qeverisë Kurti dhe presioni nga elektorati kanë qenë arsyet për shkëputjen e bashkëqeverisjes. Nuk ka pas arsye tjetër”, ka thënë ky burim brenda LDK-së.


MË SHUME NGA Nacionale