Ja çfarë moti parashikohet për nesër
Sharr Travel

Ja çfarë moti parashikohet për nesër

Sipas Institutit Hidrometerologjik të Kosovës nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-8 m/s.


MË SHUME NGA Nacionale