KEDS: Disa lagje të Prishtinës do të mbesin pa rrymë 6 orë

KEDS: Disa lagje të Prishtinës do të mbesin pa rrymë 6 orë

Do të ndalet energjia në qendër të Prishtinës.

KEDS përmes një kumtese për media ka njoftuar se për shkak punimeve të KOSTT-it dhe me kërkesë të kësaj kompanie, sonte pas mesnate nga ora 00:10 deri ne ora 06:10 lagjet qendrore të Prishtinës do të jenë pa energji elektrike.

Specifikisht do të ndalet energjia në qendër të Prishtinës, pastaj Ulpianë, Pejton, Dardani dhe një pjesë të Bregut të Diellit, transmeton lajmi.net.

Për më tepër detaje, KEDS thotë t’i drejtoheni  KOSTT-it.