20 pacientë me COVID po trajtohen në Spitalin e Pejës,2 në gjendje të rëndë

20 pacientë me COVID po trajtohen në Spitalin e Pejës,2 në gjendje të rëndë

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 20 pacientë me COVID-19. Nga spitali kanë treguar se 8 pacientë janë duke u trajtuar me oksigjenoterapi dhe 2 janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ndërsa dy persona janë shëruar nga infektimi i virusit korona.

“Aktualisht po trajtohen 20 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 8 pacientë janë në Oksigjeno terapi dhe nga këta 2 pacientë janë në gjendje më të rëndë. 2 Pacientë janë shëruar gjatë 24 orëve të fundit”, thuhet në njoftimin e spitalit.


MË SHUME NGA Nacionale