Shkoi në dyqan, mijëra bletë ”i pushtojnë” makinën

Shkoi në dyqan, mijëra bletë ”i pushtojnë” makinën

Një burrë shkoi për të bërë pazar në New Mexico, dhe kur u kthye pa se makina e tij ishte “pushtuar” nga mijëra bletë.

Ai thirri menjëherë autoritetet të cilat i erdhën në ndihmë dhe pas dy orësh punë intensive, bletët u zhvendosët nga mjeti.

 Zjarrëfikëset thanë se mjeti u pushtua nga mbi 15 mijë bletë, që erdhën nga një dyqan ushqimor aty pranë.

“Pronari i makinës u kthye nga pazaret, vendosi sendet në automjetin e tij dhe nisi të largohej. Më pas ai vuri re tufën në sediljet e pasme,” thuhej në njoftimin e autoriteteve.