13.903 raste aktive me koronavirus në Kosovë

13.903 raste aktive me koronavirus në Kosovë

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 788 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 79.490 raste.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 95.341 raste nga 456.664 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.948 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 788 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 79.490 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.903.

Ndryshe, tashmë janë në fuqi masat e reja antiCOVID-19.


MË SHUME NGA Nacionale