Hynë për të grabitur, pronari i argjendarisë vret dy hajdutët

Hynë për të grabitur, pronari i argjendarisë vret dy hajdutët

Dy persona u vranë gjatë një tentative për grabitjen e një argjendarie në fshatin e Grinzane Cavour në Itali.

Sipas mediave italiane, pronari i argjendarisë hapi zjarr ndaj grabitësve dy lënë të vrarë në vend dy prej tyre dhe plagosur të tretin, i cili më pas u arrestua nga policia.

Pronari i dyqanit tashmë është ndaluar nga policia dhe po hetohet për vrasje dhe se ka tejkaluar kushtet e vetëmbrojtjes.

Por shumë banorë kanë dalë në mbrojtje të tij duke thënë se është një njeri i mirë që ka rënë disa herë pre e grabitjeve të ngjashme.