Përpiqen që të kalojnë kokainën duke e maskuar si një tortë me kafe

Përpiqen që të kalojnë kokainën duke e maskuar si një tortë me kafe

Një person nga Nju Jorku dhe një grua nga Maine po përballen me akuza pasi fshehën kokainë të maskuar si një tortë që u kap në automjetin e tyre.

Lajmin e bëri me dije të mërkurën Agjencia e Zbatimit të Drogës në Maine.

Duke vepruar në bazë të informacionit, policia ndaloi makinën në Interstate 295 në Gardiner të Martën dhe një qen nuhati drogë ku gjeti 2 kilogramë kokainë në vlerë 200,000 dollarë.

Gjithashtu u sekuestruan 1,900 dollarë në para të thata.

Kokaina ishte maskuar si një tortë me kafe që përdoret për të mbuluar aromën, thanë zyrtarët.

Të dy u lanë të lirë me kusht dhe pritet që të dalin para gjykatës.

Agjentët besojnë se droga do të shpërndahej në qarqet Kennebec dhe Somerset.