Burri me skuter vjedh miliona euro bizhuteri në një dyqan në Paris

Burri me skuter vjedh miliona euro bizhuteri në një dyqan në Paris

Policia në Paris po kërkon për një person i cili vodhi stoli dhe gurë të çmuar me vlerë më shumë se 2 milion euro nga një argjendari e mirënjohur.

Mendohet se ai është rreth 50-60 vjeç dhe mbërriti e u largua nga butiku Chaumet me një skuter të martën pasdite.

Ai nxori një armë dhe kërcënoi se do të hidhte në erë një bombë për të cilën ai tha se ishte vendosur në dyqan.

Dalja është në një zonë të pasur të qytetit pranë Champs-Elysées. Kamerat e sigurisë kapën imazhe të tij që hynte në dyqan i veshur me një kostum gri të hapur dhe një maskë fytyre.

Policia thotë se ai detyroi punonjësit të dorëzonin stolitë dhe gurët, si dhe çelësat e dyqanit, përpara se të mbyllte stafin ndërsa largohej. Ai nuk përdori dhunë mbi ta.

Chaumet është një argjendar i nivelit të lartë me bazë në Paris me dyqane në të gjithë botën, pjesë e grupit të mallrave luksoze LVMH.