Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius, raporton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​.

Të dielën parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende
parashihen të sjellin riga shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes.

 


MË SHUME NGA Nacionale