Shtatë persona të lënduar në aksidentin mes dy automjeteve në Prishtinë
Sharr Travel

Shtatë persona të lënduar në aksidentin mes dy automjeteve në Prishtinë

Dy automjete janë aksidentuar gjatë ditës së sotme në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë, ku si pasojë e aksidentit kanë mbetur të lënduar 7 persona.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 19:00, në lagjen Kodra e Trimave në Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku kanë qenë të përfshira dy automjete në lëvizje. Bazuar në të dhënat fillestare, si pasojë e këtij aksidenti lëndime trupore kanë pësuar 7 persona dhe të njëjtit janë dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Ajo ka bërë të ditur se njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve që kanë sjell deri te ky aksident.


MË SHUME NGA Nacionale