Majmuni rrëmben këlyshin dhe e mban peng për tre ditë në pemë
Sharr Travel

Majmuni rrëmben këlyshin dhe e mban peng për tre ditë në pemë

Pamjet shokuese tregojnë momentin kur një qen u shpëtua pasi u rrëmbye dhe u mbajt peng për tre ditë nga një majmun i egër.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, këlyshi i bardhë e i zi, i quajtur Saru, u kap nga majmuni dhe u dërgua në majë të një shtylle elektrike dhe më pas tek pemët në Taman Lestari Putra, Malajzi më 16 shtator.Pamjet tregojnë momentin kur banorët në lagje vunë re situatën dhe filluan të mblidheshin në atë vend.

Burri që xhiroi pamjet thotë se këlyshi dukej se po ‘vuante’ derisa vihet nga sikleti, lart në pemë.

“Ju mund ta dëgjoni qenin duke kujisur”, thotë ai.