Fiton lotari mbi 400 mijë dollarë në ditëlindjen e tij të 71-të
   Kuriozitete

Fiton lotari mbi 400 mijë dollarë në ditëlindjen e tij të 71-të

Një burrë nga Miçigani i ShBA-së, i cili e bleu një biletë lotarie në ditëlindjen e tij, kontrolloi numrat të nesërmen dhe zbuloi se kishte fituar një xhekpot prej 402 mijë e 63 dollarësh.

Burri i Oakland County u tha zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit se e festoi ditëlindjen e tij të 71-të duke blerë një tiketë Fantasy 5.

“Bleva tiketën në ditëlindjen time, duke shpresuar të fitoj shumë, por këtë nuk e prisni kurrë”, tha lojtari. “Shkova në dyqan të nesërmen dhe mora një printim të numrave fitues. Kur pashë se i kisha përputhur të pesë, nuk mund ta besoja se në të vërtetë kisha fituar, veçanërisht pasi ishte në ditëlindjen time!”

Bileta e burrit përputhej me të gjithë numrat e tërhequr, 01-03-19-28-29, duke i dhënë atij një çmim prej 402,063 dollarë.

Fituesi fatlum tha se ka në plan t’i ndajë paratë me familjen e tij.