Burri u gjet i gjallë në rrotën e avionit, i cili udhëtoi nga Afrika e Jugu
   Kuriozitete

Burri u gjet i gjallë në rrotën e avionit, i cili udhëtoi nga Afrika e Jugu

Policia holandeze thotë se ka gjetur të gjallë një burrë në pjesën e rrotave të një avioni që u ul në aeroportin Schiphol të Amsterdamit nga Afrika e Jugut.

Fluturimet nga Johanesburg në Amsterdam zgjasin rreth 11 orë, me aeroplanin e ngarkesave që besohet se ka bërë një ndalesë, në Nairobi, Kenia.

Është shumë e pazakontë që turistët në fluturime të gjata të mbijetojnë, për shkak të të ftohtit dhe oksigjenit të ulët në lartësi të mëdha.

Mosha dhe kombësia e burrit nuk janë përcaktuar ende, thotë policia, përcjell Klankosova.tv

“Burri u gjet i gjallë në pjesën e rrotës së avionit dhe u dërgua në spital në një gjendje të qëndrueshme”, tha zëdhënësja e Policisë Ushtarake Mbretërore holandeze, Joanna Helmonds, për agjencinë e lajmeve AFP.

“Është mjaft e habitshme që burri është ende gjallë”, tha ajo.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa