Gruaja gjen çmimin e lotarisë prej 3 milion dollarësh në mesazhet “spam”
   Kuriozitete

Gruaja gjen çmimin e lotarisë prej 3 milion dollarësh në mesazhet “spam”

Laura Spears nga Michigani zbuloi në mesazhet e postës së saj elektronike se kishte fituar një çmim llotarie prej 3 milionë dollarësh. Fituesja me fat kishte blerë një biletë Mega Millions në faqen e Lotarisë së Miçiganit për shortin e 31 Dhjetorit 2021. Ajo krahasoi pesë numra për të fituar 1 milionë dollarë, plus që për fatin e saj, Megaplier e shumëfishoi çmimin e saj me tre.

“Pashë një reklamë në Facebook se jackpoti i Mega Millions po bëhej mjaft i lartë, kështu që hyra në llogarinë time dhe bleva një biletë”, u tha Spears, 55 vjeç, zyrtarëve të Lotarisë së Miçiganit . “Disa ditë më vonë, po kërkoja një email që mungonte nga dikush, kështu që kontrollova dosjen e spam-it në llogarinë time të emailit. Ai ishte momenti kur pashë një email nga lotaria që thoshte se kisha fituar një çmim. Nuk mund ta besoja atë që po lexoja, kështu që u futa në llogarinë time të lotarisë për të konfirmuar mesazhin në email. Gjithçka ishte shumë surprizuese për mua dhe akoma nuk e besoj se kam fituar vërtet 3 milionë dollarë!”

Spears, e cila mori çmimin e saj në selinë e lotarisë javën e kaluar, tha se planifikon të ndajë fitimet e saj me familjen dhe të dalë në pension herët.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa