Fitoi lotari 150 mijë dollarë pasi shoqja e bindi ta blinte biletën
   Kuriozitete

Fitoi lotari 150 mijë dollarë pasi shoqja e bindi ta blinte biletën

Një grua nga Karolina e Veriut tha se fitoi lotarinë 150 mijë dollarëshe falë një shoqeje që e nxiti ta blinte biletën.

72-vjeçarja, Nancy Linn, u tha zyrtarëve të lotarisë se nuk do ta kishte blerë biletën për shortin e 19 janarit nëse nuk do të nxitej nga mikja.

“Shoqja ime më bindi që ta merrja. Ajo madje më sugjeroi që ta blija biletën prej 3 dollarësh”.

Doli që bileta e saj përputhej me katër topa të bardhë dhe Powerball në vizatim, duke i dhënë asaj një çmim prej 50 mijë dollarësh, i cili u rrit në 150 mijë kur u hodh shumëzuesi 3X.

“Isha aq në ekstazë sa nuk mund ta besoja. Jam ende në shok”, tha Linn.


Bast-Trade
AlbiMall
Eurokoha
Vjosa