Mori shembull nga mamaja, fiton lotari 50 mijë dollarë
   Kuriozitete

Mori shembull nga mamaja, fiton lotari 50 mijë dollarë

Një grua nga Maryland e ShBA-së tha se pas sugjerimit të nënës së saj, ajo fitoi një çmim prej 50 mijë dollarësh nga lotari.

Gruaja 33-vjeçare e Essex-it u tha zyrtarëve të Lotarisë së Maryland-it se zakonisht luan lojëra me tiketa gërvishtëse, por vendosi të provonte diçka të re teksa i lante rrobat në lakanderi me nënën e saj në qendrën tregtare Hyde Park Station në Baltimore.

Gruaja tha se ajo dhe nëna e saj shkuan në dyqanin aty pranë teksa prisnin që rrobat e tyre të thaheshin dhe gruaja e moshuar bleu disa bileta lotarie Fast Play.

Lojtarja tha se vendosi të ndiqte shembullin e nënës së saj dhe bleu tre bileta Jack Frost Jackpot Fast Play për 5 dollarë.

33-vjeçarja tha se bileta e saj e tretë doli të ishte një fituese prej 50,000 dollarësh.

“Kam parë simbolet, kam parë shumën e çmimit dhe kam parë simbolet”, kujton fituesja.

Ajo tha se përdori aplikacionin e smartfonit Maryland Lottery për të kontrolluar dyfish nëse po e shihte saktë biletën.

“Ia tregova mamasë mesazhin në telefon dhe ajo u “tërbua” nga gëzimi, tha ajo. “Nuk e kam menduar kurrë se në një milion vjet do të fitoja diçka të tillë”.

Gruaja vizitoi selinë e lotarisë të mërkurën – në ditëlindjen e saj – për ta marrë çmimin.


MË SHUME NGA    Kuriozitete