Moti në Kosovë
Foto,RTK
Kosovë

Moti në Kosovë

RTKlive

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-30 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë. 


APR
Romay Lift