Sot, lamtumira e fundit për regjisoren Vjosa Berisha
Foto: Vjosa Berisha/Facebook
Kosovë

Sot, lamtumira e fundit për regjisoren Vjosa Berisha

Jeton Musliu / RTKlive

Producentes dhe regjisores, Vjosa Berisha, sot do t’i jepet lamtumira e fundit. E ndjera, do të varroset në orën 17:00 në varrezat e qytetit të Prishtinës në lagjen “Arbëria”.

Bashkëshorti i saj, Fatos Berisha, njoftoi paraprakisht se arkivoli me trupin e pajetë të kineastes Vjosa Berisha,  do të vendoset në hollin e Teatrit Kombëtar në Prishtinë.

Ai njoftoi se sot me 30 qershor nga ora 14:00-15:00, do të bëhen homazhe në Teatrin Kombëtar të Kosovës, për të vazhduar nga ora 15:00-16:00, me mbledhjen komemorative, gjithashtu në Teatrin Kombëtar, organizuar nga Ministria e Kulturës.

Familja Berisha pret për ngushëllime të gjithë ata që duan të shprehin dhembjen për humbjen e regjisores, në datat  1,2,3 korrik,  në Hotel Grand , Prishtinë, kati 1, nga 11:00-18:00h.

Producentja Vjosa Berisha, vdiq para pak ditësh në një spital në Londër pas një sëmundje të rëndë.


APR
Romay Lift