Sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me vranësira
Foto: KP
Kosovë

Sot do të mbajë mot i nxehtë dhe me vranësira

RTKlive

Sipas matjeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-35 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s.


APR
Romay Lift