Moti në Kosovë
Foto arkiv/ RTKlive
Kosovë

Moti në Kosovë

RTKlive

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se do të mbajë mot më stabil, me temperatura afërsisht të ngjashme.

“Minimalet gjatë këtyre ditëve të ardhshme parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-21 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit. Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare”, njofton IHMK.


MË SHUME NGA Kosovë