Moti për fundjavë
Kosovë

Moti për fundjavë

RTKlive

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se fundjava parashihet të jetë kryesisht i qetë dhe me rritje të lehta të temperaturave maksimale.

"Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.
Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare", njofton IHMK.


A.R Katana
Kosovo Telecom
Golden Eagle